Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti
tarafından finanse edilmektedir.
BİZDEN HABERLER
15-16 Nisan 2015 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenli...
11 Aralık 2014 tarihinde Bafra İsmail Ahıskalı Mesle...
15-16 Kasım tarihlerinde 3 oturum yapılarak Bafra ...
Proje durumunun ve planlamasının yapıldığı Ekim Ayı ...
30 Ekim Tarihinde Bafra Öğretmenevinde Mesleki ve Te...
Tüm haberler...
DUYURULAR
SOSYAL MEDYADA BİZ
    
HABER DETAYI
Seçme Kurulu Toplantısı
02.12.2014 11.50
15-16 Kasım tarihlerinde 3 oturum yapılarak Bafra Öğretmenevinde çekimi yapılacak e-materyallerin konuları belirleneceği Seçme Kurulu Toplantısı yapıldı.

    Merkezimiz tarafından hazırlanan ve yürütülen Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Hibe Programı çerçevesinde hazırlanan Mesleki ve Teknik Eğitim için e- Materyal Hazırlama Projesi kapsamında seçme kurulu toplantısı 15 ve 16 Kasım 2014 tarihlerinde 3 oturum şeklinde Bafra Öğretmenevi'nde yapıldı.

    Toplantıya proje ortaklarından Bafra Ticaret sanayi Odası, Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi temsilcileri başta olmak üzere; sektör temsilcileri, meslek odası başkanları, meslek dersi öğretmenleri, ustalar ve usta öğreticiler katılım gösterdi. Bafra TSO Başkanı Göksel BAŞAR konuşmasında Merkez Müdürü Ahmet GENÇAY başta olmak üzere projenin hazırlanması ve uygulanmasında emeği geçen ve katkısı bulunan tüm öğretmenlere teşekkür etti. Bafra Organize Sanayi Bölgesinde kurulacak fabrikalara yatırımcıların kalifiye eleman aradığını, bu projenin kalifiye eleman yetişmesine katkı sağlayacağını vurguladı.

    Merkez Müdürü Ahmet GENÇAY konuşmasında projenin çıkış amacına, başlangıç aşamalarına ve bu zamana geliş süreçlerine değindi. Projenin bitişi itibari ile mesleki ve teknik eğitim camiasını oluşturan öğretmen, öğrenci ve usta öğreticilerin elde edecekleri kazanımlar üzerinde durarak çalışmalarda bulunan herkese teşekkürlerini iletti.

    Proje koordinatörü Ayşe ÇAKIROGLU YARDIM proje hakkında tanıtım sunumu yaparak katılımcıları bilgilendirdi. Sanayideki teknik eleman ihtiyacını meslek okullarından mezunların tam anlamıyla karşılayamadığını bu nedenle; amaçlarının üretimde kullanılan yeni teknolojilere uygun içerikte e-materyaller hazırlayarak okullardaki meslek derslerinde kullanılmasının eğitim ve istihdam açısından faydalı olacağını vurguladı.

    Seçme toplantısında konuşmacıların ardından sektör temsilcileri, mesleki ve teknik okullarda görev yapan öğretmenler ve usta öğreticilerden 8 meslek alanına göre komisyonlar oluşturuldu. Komisyonlar proje çerçevesinde hazırlanacak olan e-materyaller için, üretimde kullanılan yeni teknolojilere uygun içerikte seçimler yaparak teknik konuları belirledi.

 

 

Bu yayin Avrupa Birligi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali katkisiyla hazirlanmistir. Bu yayinin içeriginden yalnizca Bafra Ismail Ahiskali Mesleki Egitim Merkezi sorumludur ve bu içerik hiç bir sekilde Avrupa Birligi veya Türkiye Cumhuriyeti'nin görüs ve tutumunu yansitmamaktadir.
© 2014 - ustasiyiz.biz.tr - Mesleki ve Teknik Eğitim için e-Materyal Hazırlama Projesi